Ranní rozcvičky rozběhávají Litvínov

David Kunik 0

 Chcete si jít zaběhat a nemáte s kým? Přijďte se po volbách proběhnout, bez ohledu na to, za jakou stranu „kopete“.

 

V lednu tohoto roku vznikla v Litvínově sportovní aktivita s názvem Rozběhej Litvínov. Původně šlo o skupinu, kterou spontánně založil na sociální síti facebook David Kunik. Nyní jsou již známé pravidelné nedělní ranní rozcvičky.

Ranní rozcvička je skupinový běh určený pro každého, bez rozdílu pohlaví, věku nebo výkonnosti. Původně běhala malá skupinka běžců, třeba tři nebo čtyři. Později se však skupina rozrostla a ranní rozcvičky se začaly těšit stále větší oblibě. Nyní jsou běžné výběhy, kterých se aktivně účastní i necelá čtyřicítka lidí, nejmladší by vám svůj věk mohli ukázat s použitím prstů jedné ruky.

Skupina Rozběhej Litvínov nyní přesahuje 370 členů, ti nejvíce aktivní se pravidelně potkávají na nedělním běhu a považují se za běžeckou rodinu. Davidu Kunikovi pomáhá spravovat a organizovat skupinu jeho kamarád Petr Koukal. Společně tak kluci své běžecké ovečky třeba i oblékají do týmových outfitů, jako jsou tílka, trika a mikiny. Skupinová sounáležitost tak tuto partu ještě více tmelí a vznikají zde i nová přátelství.

Na další nedělní ranní rozcvičku jste zváni i vy, čtenáři e-mostecko.cz. Přijít může opravdu každý, zažijete zde nefalšovanou kamarádskou atmosféru a navíc kluci garantují, že nikdo nedoběhne poslední. Sraz je na již obvyklém místě, tedy na začátku stezky Nové Záluží nedaleko litvínovského Lidlu. Takže v neděli 9. října v 9:00 sraz na značkách!

zdroj: http://www.e-mostecko.cz/