Kačka za kilák pro Kačenku

David Kunik 0

Nedělní rozcvička se nesla v duchu pomoci Kačence a my jsme nesmírně rádi, že se do projektu ,,Kačka za kilák“ zapojilo tolik lidí a díky vám jsme mohli předat šek s částkou 56050kč. Děkujeme že jste s námi a že jsme díky běhu mohli podpořit malou slečnu .

 

A jak to vše začalo ? 

Kačenka se narodila mamince Janě spolu se svým dvojčetem Anežkou již ve 31. týdnu a proto byly obě holčičky umístěny na novorozeneckou JIP. Kačenka se stěží otočila na jednu stranu a byla trochu pomalejší ve vývoji. Postupem času přes veškeré kontroly doktorů se zjistilo, že se jedná o dětskou mozkovou obrnu. Celý článek o Kačence si můžete přečíst zde na webu v rubrice ( váš příběh…napište nám ).

Začátkem roku jsem vymyslel sportovní projekt „kačka za kilák“ Jedná se o jakýkoliv sport ale převážně šlo o běh, cyklistika, chůze ale třeba i posilování nebo crossfit. V prvních zmíněných třech disciplínách šlo hlavně o kilometry. A jak už je v názvu slyšet kačka za kilák, tak co jeden kilometr to jedna koruna. Akce se konala po celých 11 měsíců od 1.1. 2019 do 30.11. 2019. Na konci akce se spočítá kolik se vybralo peněz, které se pošlou dotyčné osobě. Osobě, která potřebuje pomoc. Ze začátku jsem nevěděl komu pomoci a tak jsem dostal od jedné známe osoby Martiny K. návrh zda pomoci právě Kačence. Neváhal jsem ani minutu a projekt mohl začít. Dny a měsíce utíkali a kilometry narůstali. Do projektu se zapojilo mnoho lidí. Mnoho mých kamarádů a přátel. Ale také neznáme lidi, které jsem nikdy neviděl, nepoznal. Všichni běháme, takže to šlo jako po másle.

 

 

Projekt #kackazakilak skončil a já mám momentálně tu největší radost, která se díky vám povedla. Neuvěřitelné jak se dokážou obyčejné lidi spojit a pomoci někomu kdo to potřebuje. Tím byla z Litvínova naše Kačenka.

11 měsíců dřiny, běhu i jízd na kole nebo pouhé procházky nás stálo mnoho km. Co kilometr to koruna. Výsledek? Vybrali jsme nádhernou částku 56 050kč 🙏 Celá částka půjde pro Kačenku, na léčebný pobyt v Sanatoriích Klimkovice.

Jak jsem řekl při předání šeku. Nikdy se Nevzdávej a pokud někdo z nás bude potřebovat pomoc, tak jsme tu 💙 Jsme tým, který pomáhá a rozdává radost při sportu, který milujeme.

Kačence přeju ty nejkrásnější vánoce a budu počítat dny až se k nám jednoho dne přidá a zaběhá si s námi. Věřím totiž ,že tato statečná slečna to vyhraje a tu medaili bude mít na krku také 😍 Bojuj holka a držím ti pěsti 💛

Velké díky vám všem. Bez vás by to nešlo!

„neděkuj ale pamatuj“ říkám. Tady děkuji ale i pamatuji 🙏vám všem za účast 👍